Anasayfa / Konular

Merhaba, bir önceki yazımda webpack ve electron kullanarak bir örnek yapmıştım. O örneği kullanıcılara nasıl dağıtırız ve nasıl güncelleme yaparız ondan bahsedeceğim. Öncelikle bu senaryoları denememiz için bir electron ...
Merhaba, bildiğiniz üzere neredeyse web üzerinde yapılabilecek tüm programları masaüstü programı yapan electron projesi var. Bu konuda detaylı anlatım yapan bir makale bulamadığım için react, webpack, babel, electron kullan...
Merhabalar, aslında topluluk tarafından yazılan bir plugin’i ios ve android’de çalışacak şekilde kullanımından bahsedeceğim. Bu kütüphane burada Kurulumu npm i react-native-admob -S react-native link ...
Merhabalar, Websql veya SqLite çalıştığım şirketteki uygulamalarda ve kendi yaptığım uygulamalarda benim için vazgeçilmez hale gelmiş durumda. Bunu çoğunlukla veri yedekleme ve hızlı erişim için kullanıyorum. B...
Merhabalar, yaklaşık mayıs 2017’de başlanan bir projeden bahsedeceğim. Proje, arkadaşımın kendisinde bulunan yaklaşık 900 adet bilgiyi değerlendirmek istemesiyle başladı. API üzerinden kullanıcılara, kullanıcıların istediği aralıkta push notifi...
Merhaba, react native üzerinde animasyonların kullanımlarından bahsedeceğim. Tamamı olmasada bu makaleden alıntı yapılmıştır. (Birebir aynı değildir) Nader Dabit'e teşekkür ederim. React native içinde animasyon kullanmak içi...
Merhaba, react native üzerinde çalışırken eğer bir chat uygulaması yapıyorsanız güncellemeleri nasıl yapacağınızı düşünmüşsünüzdür. Örnek olarak konuşma ekranı açık bir mesaj attınız, sonra k...
Merhaba arkadaşlar, gerçekten uzun süre uğraştığım konuyu bir seriye çevirme düşüncesindeydim. Bu seride react-native xmpp bağlantısı için stanza.io kütüphanesinin kullanımı ve özelliklerinden çoğu...
Merhaba geçenlerde ubuntu 17.04 güncellemesi geldi ve ben hemen kurdum. Herhangi bir sıkıntı görünmüyordu cs'ye girene kadar. Ekrandaki haritalar kırmızı olmuş ve ekran kararmıştı. İşte ekran görüntüleri:...
React nativede tabs kullanmak için güzel yöntemler var. Kendimiz animasyonlu şeklinde oluşturabiliriz veya topluluk tarafından geliştirilen elementleri kullanarak oluşturabiliriz. Ben tabii ki topluluğa güvenen birisi olarak kar...
1 2 3 4 5 6

Abdurrahman Eker

(1010 Eylül 11111001100)

• Full Stack Developer Turkey/Sivas
  • İnternette Avare Kodcu
  • coffee
  • github
  • instagram
  • linkedin
  • youtube
  • Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin ?